EnglishCentral Seviyelerinin Karşılıkları Nelerdir?

EnglishCentral başlangıç düzeyinden en ileri düzeye kadar tüm İngilizce seviyelerine uygun bir şekilde tasarlanmıştır.Çalışmalarınızı seviyenize paralel olarak gerçekleştirebilmeniz ve dil öğrenim sürecinizi seviye bazında takip edebilmeniz için Başlangıç (Seviye 1-Seviye 2), Orta (Seviye 3-Seviye 4) ve İleri (Seviye 5-Seviye 6-Seviye 7) düzey şeklinde bir sınıflandırma yapılmıştır.

Başlangıç Seviyeleri (Seviye 1-Seviye 2) kendini tanıtma, günlük hayat hakkında konuşabilme gibi becerileri kapsamakta olup, basit sorular sorma ve cevaplama yetilerini geliştirmenize odaklanmıştır. Seviye 1 ve Seviye 2'nin CEFR (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) kapsamındaki denkliği A1 İngilizce yeterlilik düzeyidir.

Orta Seviyeler (Seviye 3-Seviye 4) kişileri ve olayları tanımlayabilme becerilerinizin gelişmekte olduğunu ifade eder ve karşılıklı konuşabilme becerinizi geliştirmeye devam ettiğinizi gösterir. Seviye 3 ve Seviye 4'ün CEFR kapsamındaki denkliği sırasıyla A2 ve B1 İngilizce yeterlilik düzeyidir.

İleri Seviyeler (Seviye 5-Seviye 6-Seviye 7) ise ayrıntılara inebilme, sebep-sonuç ilişkisi kurabilme, karmaşık bilgileri özetleyebilme gibi becerilerinizin gelişmiş ya da gelişmekte olduğunu ifade etmektedir. Seviye 5, Seviye 6 ve Seviye 7'nin CEFR kapsamındaki denkliği sırasıyla B2, C1 ve C2 İngilizce yeterlilik düzeyidir.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan Profil imgesi üzerinde yer alan Seviyeler başlığına tıklayarak sistemde 1'den 7'ye kadar sınıflandırılmış tüm seviyelerin kelime bilgisi, dil becerileri ve TOEFL, IELTS, YDS gibi ulusal ve uluslararası sınavlardaki puan denkliklerini ayrıntılı olarak inceleyebileceğiniz tabloya ulaşabilirsiniz.

İngilizce seviyenizin sistemimizde puan ve beceri bazındaki denkliğini, üyeliğinizi oluşturmanızın akabinde hesabınıza tanımlanan Seviye Belirleme Testi'ne girerek ders sonrasında oluşturulacak rapor üzerinden öğrenebileceğiniz gibi, dilerseniz Seviyeler başlığı üzerinde ilerleyerek çalışmalarınızı devam ettirmek istediğiniz  seviyeyi kendiniz de belirleyebilir ya da değiştirebilirsiniz.

Have more questions? Submit a request

0 Comments

Article is closed for comments.
Powered by Zendesk